• Język: Polski Polski
  • Kraj dostawy: Polska
  • zmień

Język:

Kraj dostawy:

Akcesoria do okien dachowych

Jakie są rodzaje akcesoriów do okien dachowych? Czym się różnią i jakie najlepiej wybrać?

Odpowiednie doświetlenie poddasza można uzyskać między innymi za pomocą okien dachowych. Jednak gdy chcemy uchronić wnętrze przed nadmiernym ciepłem lub światłem, warto wyposażyć okna w odpowiednie akcesoria.

Okna dachowe to jeden z najlepszych sposobów, żeby zapewnić pomieszczeniom na poddaszu dostęp naturalnego światła oraz umożliwić skuteczne ich wietrzenie. Niestety, to co na co dzień zapewnia wysoki komfort korzystania z poddasza, w czasie dużych upałów może generować problemy w postaci przegrzania wnętrza lub jego nadmiernego nasłonecznienia. Na szczęście producenci oferują różne rozwiązania, które pomagają ograniczyć lub nawet całkowicie wyeliminować te niedogodności. Wystarczy użyć odpowiednich akcesoriów, jak na przykład rolety zewnętrzne czy żaluzje. Ale to nie jedyne możliwości.

O czym należy pamiętać wybierając akcesoria do okien dachowych?

Akcesoria dobieramy zgodnie z posiadanym oknem dachowym tj. zgodnie z producentem okna, modelem i rozmiarem. Wszystkie niezbędne informacje, można znaleźć na tabliczce znamionowej znajdującej się na skrzydle okna, zazwyczaj w prawym lub lewym górnym rogu. Tabliczka jest widoczna po otwarciu okna. Szczegóły TUTAJ.

Kompatybilność konkretnych modeli produktów z oknami można sprawdzić TUTAJ. Rozmiar akcesorium dobieramy zgodnie z rozmiarem okna podanym na tabliczce znamionowej (nie należy mierzyć okna samodzielnie). Ponadto, kolor na ekranie monitora może różnić się od tkaniny w rzeczywistości. W razie wątpliwości istnieje możliwość zamówienia darmowych próbek wybranych materiałów.

 

Akcesoria wewnętrzne do okien dachowych

Akcesoria wewnętrzne montowane w oknach dachowych mogą być elementami, które skutecznie tworzą niepowtarzalny klimat pomieszczenia i stanowią część jego aranżacji. Duży wpływ na to ma także bardzo szeroka oferta typów i kolorów tego rodzaju dodatków. Pozwalają one na skuteczne regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

Najpopularniejszymi rozwiązaniami w tym segmencie są żaluzje, rolety i moskitiery.

 

Moskitiery chronią wnętrze przede wszystkim przed owadami. To umożliwia pozostawianie otwartych okien bez zagrożenia, że komary, muchy i inne owady przedostaną się do pomieszczeń mieszkalnych. Moskitiery można używać w połączeniu z pozostałymi akcesoriami okiennymi.

Moskitiery marki FAKRO: AMS Moskitiery marki VELUX: ZIL

 

Żaluzje, popularne od bardzo wielu lat w Polsce, pozwalają na regulowanie ilości i kierunku wpadającego do wnętrza światła za pomocą odpowiedniego ustawienia lameli.

Żaluzje marki FAKRO: AJP Żaluzje marki VELUX: PAL
Żaluzje sterowane elektrycznie: AJP Z-WAVE  

 

Coraz popularniejsze są także montowane w oknach dachowych rolety zaciemniające, dekoracyjne czy plisowane, które chronią przed nadmiernym światłem i jednocześnie stanowią element dekoracyjny.

 

Rolety zaciemniające stanowią bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Rolety występują w wersji z prowadnicami, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji, lub w wersji z haczykami umożliwiającymi zatrzymanie rolety w trzech pozycjach.

Rolety zaciemniające marki FAKRO: ARF Rolety zaciemniające marki VELUX: RHZ (haczyki) DKL (prowadnice)
Rolety sterowane elektrycznie: ARF Z-WAVE oraz ARF WiFi (na zapytanie)
Rolety sterowane elektrycznie: DML
Rolety zasilane energią słoneczną: ARF Solar (na zapytanie)
Rolety zasilane energią słoneczną: DSL

 

Rolety dekoracyjne stanowią ochronę przed światłem zapewniając podczas słonecznych dni przyjemne zacienienie wnętrza. Zapewniają prywatność bez całkowitego odcięcia od źródła światła. Rolety występują w wersji z prowadnicami, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji, lub w wersji z haczykami umożliwiającymi zatrzymanie rolety w trzech pozycjach.

Rolety dekoracyjne marki FAKRO: ARS (haczyki) ARP (prowadnice) Rolety dekoracyjne marki VELUX: RHL (haczyki) RFL (prowadnice)
Rolety sterowane elektrycznie: ARP Z-WAVE oraz ARP WiFi (na zapytanie)
Rolety sterowane elektrycznie: RML
  Rolety zasilane energią słoneczną: RSL

 

Rolety plisowane to idealne rozwiązanie do ochrony prywatności i€ kontroli światła w pomieszczeniach gdzie za dnia toczy się życie. Możliwość operowania zarówno górną jak i dolną belką rolety (wersja manualna) zapewnia płynną i indywidualną regulację wpadającego światła.

Rolety plisowane marki FAKRO: APS Rolety plisowane marki VELUX: FHL
  Rolety sterowane elektrycznie: FML
  Rolety zasilane energią słoneczną: FSL (na zapytanie)

 

Rolety plisowane zaciemniające to wersje rolet plisowanych w których materiał posiada nie tylko funkcję pełnego zaciemnienia ale również izolacji termicznej.

Rolety plisowane marki FAKRO: APF Rolety plisowane marki VELUX: FHC
  Rolety sterowane elektrycznie: FMC (na zapytanie)
  Rolety zasilane energią słoneczną: FSC (na zapytanie)

 

Ciekawą kombinacją jest połączenie rolety zaciemniającej z plisowaną. To roleta DFD marki VELUX. Dwie tkaniny w €jednym rozwiązaniu, które idealnie nadaje się do sypialni lub salonu, gdy konieczna jest regulacja wpadającego światła lub jego skuteczne zablokowanie, gdy potrzebujemy spokojnego snu.

 

Wszystkie rolety do okien dachowych posiadają szeroką gamę wzorów i kolorów, nawet możliwość nadruku własnej grafiki. Dodatkowo, wiele z nich występuje w dwóch wersjach kolorystycznych prowadnic (aluminiowe lub białe) by jeszcze lepiej dopasować się wizualnie do wnętrza i posiadanego okna.

 

 

Akcesoria zewnętrzne do okien dachowych

Akcesoria zewnętrzne to w wielu przypadkach lepsze rozwiązanie, gdy zależy nam nie tylko na redukcji ilości wpadającego do pomieszczenia światła, ale także na ograniczeniu ciepła, które przedostanie się do wnętrza.

Według  badań, markiza zewnętrzna chroni pomieszczenia przed przegrzaniem nawet 8 razy lepiej niż roleta wewnętrzna (źródło: FAKRO). Dodatkowo markiza nie ogranicza widoku za oknem.

Markiza o prześwicie 1% Markiza o prześwicie 10%

 

Dzięki temu, że jest montowana przed szybą, ogranicza ilość promieni docierającej do okna, a w konsekwencji zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu poddasza.

Markizy zewnętrzne marki FAKRO: AMZ oraz AMZ NewLine Markizy zewnętrzne marki VELUX: MHL
Markizy sterowane elektrycznie: AMZ Z-Wave oraz AMZ Wifi (na zapytanie)
Markizy sterowane elektrycznie: MML
Markizy zasilane energią słoneczną: AMZ Solar
Markizy zasilane energią słoneczną: MSL

 

Bardzo skuteczna w ograniczaniu ciepła, ale również hałasu jest roleta zewnętrzna, która dodatkowo zapewnia także poczucie prywatności, zaciemnia pomieszczenia i chroni przed promieniami UV.

Rolety zewnętrzne marki FAKRO: ARZ Rolety zewnętrzne marki VELUX
Rolety sterowane elektrycznie: ARZ Z-Wave oraz AMZ Wifi (na zapytanie)
Rolety sterowane elektrycznie: SML
Rolety zasilane energią słoneczną: ARZ Solar
Rolety zasilane energią słoneczną: SSL

 

Okna dachowe, wyposażone w odpowiednie akcesoria, mogą znacznie podnieść komfort korzystania z poddasza. Z jednej strony zapewnią właściwe doświetlenie pomieszczeń, a z drugiej - pozwolą skutecznie regulować ilość światła i ciepła, docierającego do wnętrza. 

 

W razie pytań czy wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

Kontakt
PŁATNOŚCI ONLINE
DOSTAWY kurierem